arenstorutood.ee

Lahendused

Õhk-õhk soojuspump

Õhk-õhk_soojuspumpÕhk-õhk soojuspump on kõige levinum soojuspumba liik. Seda saab kasutada nii kütmiseks kui jahutamiseks. Soojusenergia võetakse välisõhult ja juhitakse siseruumi. Rõhu tõstmiseks, mille käigus külmaine temperatuur tõuseb, kasutatakse kompressorit. Efektiivsust iseloomustab soojustegur ehk COP. COP näitab ühe kWh elektrienergiaga saadud soojusenergia hulka. Lisaks tasub jälgida ventilaatori poolt tehtavat mürat dB(A) ühikutes.

Täpsemalt soojuspumpadest www.soojuspumbaliit.ee

Plussid:

 1. Hind
 2. Paigalduse sõltumatus
 3. Efektiivsus
 4. Jahutusfunktsioon

Miinused:

 1. Müra
 2. Õhujuga
 3. Lisakütte vajadus
 4. Eeldab avatud planeeringut

Õhk-vesi soojuspump

Õhk-vesi_soojuspump

Soojusenergia kogutakse välisõhust ja antakse hoone vesiküttesüsteemile. Sobib asendama traditsioonilisi küttekatlaid. Meie kliimatingimustes on vajalik lisakütteallika olemasolu.

Plussid:

 1. Lihtne paigaldada
 2. Efektiivsus
 3. Jahutusvõimalus
 4. Siseruumid
 5. müravabad

Miinused:

 1. Lisakütte vajadus
 2. Vesiküttesüsteemi ehitamine

Maasoojuspump

Maasoojuspump

Kütteseade, mis kasutab maapinda salvestunud energiat hoone kütmisel. Maakollektori kaudu kogutakse soojus maapinnast ning soojuspumbaga antakse soojus hoone vesiküttesüsteemile. Kuna maapinna temperatuur on aastaringselt plusspoolel, ei vaja hoone lisakütteallikat. Vastavalt sobivusele ja võimalustele võib kollektorina kasutada ka maapinna vett.

Plussid:

 1. Kõrge efektiivsus aastaringselt
 2. Ei vaja lisakütet
 3. Siseruumid
 4. müravabad

Miinused:

 1. Paigalduskulud
 2. Vesiküttesüsteemi ehitamine
 3. Maakollektori ala olemasolu

Ventilatsiooniagregaadid

ventilatsiooniagregaat

Inimesed viibivad suure enamuse ajast siseruumides. Õhu kvaliteet ja puhtus on seega väga tähtsad hoidumaks haigustest ja allergiatest. Eemaldades saastunud õhu ja asendades selle värske filtreeritud õhuga saab sisekliimat oluliselt parandada. Arens Torutööde ülesandeks on saavutada optimaalne siseõhu kvaliteet suurema energiatõhususe arvelt. Selleks kasutame soojustagastusega ja madala energiakasutusega ventilatsiooniseadmeid.

Scroll to top